Postatybinis valymas: nuo ko pradėti?

Postatybinis valymas

Įsivertinkite ar dar liko jėgų postatybiniam valymui

Išsirinkti naujus namus – smagu, bet remontas, išaugusios sąskaitos, vėlavimai, nesibaigiančios derybos neretai svajonę apie gražias įkurtuves artimųjų rate apkartina. O juk išėjus statybų specialistams reikia dar pasirūpinti ir namų švara, kurią pasiekti kur kas sudėtingiau nei jau gyvenamuose ir prižiūrimuose namuose. Tai nuo ko pradėti ir kaip nepulti į neviltį?

Poremontinis valymas – daug laiko ir pastangų reikalaujantis procesas. Jei į savo statybų biudžetą šios paslaugos nebuvote įtraukę, o sąskaitos likutis nebedžiugina ir norisi patiems imtis iniciatyvos – puiku, tik iš anksto susitarkite su savimi, kad lengva nebus. Įtaką valymui darys: būsto kvadratūra, kitų specialistų požiūris į atliktą darbą ir kaip pastarieji kruopščiai tvarkėsi/ nesitvarkė priduodami jums objektą, sanitarinių mazgų kiekis, langų/ vitrinų/ veidrodžių gausa, pasirinkta apdaila ir kita.

Postatybinį valymą teikiančios įmonės dirba komandomis, neretai daugiau nei vieną dieną, todėl ir jūs susitaikykite, kad per dieną šių darbų neįveiksite. Sutelkite paskutinius kantrybės likučius ir pasiraitokite rankoves.

Postatybinis valymas

Postatybinio valymo žingsniai

 • Surinkite postatybines šiukšles, atidenkite grindis – pasiruoškite valymo darbams.
 • Išsiurbkite visus paviršius, įskaitant lubas ir sienas.
 • Praplaukite grindis (tai reikės atlikti ne vieną kartą).
 • Po sauso valymo, šlapiai nuvalykite duris, rankenėles, grindjuostes, slenksčius, baldus.
 • Kruopštus vonios ir virtuvės (įskaitant prietaisus ir spinteles) valymas ir dezinfekavimas – būtinas, pasirinkite tinkamas valymo priemones. Cheminių medžiagų nepavyks išvengti.
 • Išvalykite visus ortakius, groteles, ventiliacijos angas, žaliuzes, lubų ventiliatorius ir šviestuvus.
 • Išvalykite visų spintelių vidų ir buitinę techniką.
 • Langus, vitrinas, veidrodžius teks valyti ne vieną kartą. Tik nesugalvokite pradėti nuo pastarųjų blizginimo. Pirmiausia kruopščiai nuvalykite rėmus, vėliau su cheminėmis priemonėmis nuplaukite langus, atgremžkite dažų/ tinko dėmes, dar kartą nuplaukite langus, sausinkite ir blizginkite. Blizginimui gali labai pasitarnauti langų valymo robotas.
 • Dar kartelį išplaukite grindis, šlapia šluoste lengvai pereikite ir kitus paviršius, įsitikinkite, kad neliko postatybinių dulkių pėdsakų.
 • Utilizuokite postatybines šiukšles. DĖMESIO, pastarųjų negalima mesti į bendrųjų atliekų konteinerius.
 • Atsipūskite.

Kaip pasilengvinti postatybinį valymą?

Švaros bičių komanda pataria rinktis kokybiškas valymo priemones ir techniką. Neturint galimybių naudotis profesionalų paslaugomis – rinkitės bent profesionalias priemones, jas galima išsinuomoti. Specialūs siurbliai, grindų poliravimo ir aukšto slėgio plovimo įrenginiai bus nepamainomi pagalbininkai.

Daugiau švaros patarimų

Švaros bitės – švariam gyvenimui!