Namų tvarkymas: nuo ko pradėti?

Namų tvarkymas. Namų tvarkymo planas.

Namų tvarkymas nėra labai sudėtingas, tačiau tikrai varginantis procesas. Jei nusprendėte namus tvarkytis savarankiškai – „Švaros bičių“ komanda jums skuba į pagalbą ir pateikia namų tvarkymo ABC planelį, kuris neleis pamesti galvos, padės susikoncentruoti į tvarkymosi procesą ir džiaugtis norimu rezultatu.

Keiskite požiūrį į tvarkymasi

Prieš pradėdami tvarkytis ir eiti nuo vieno kambario prie kito – užsileiskite jums patinkančią muziką ir kibkite į darbus. Dažnai rankos nekyla ir dėl pernelyg didelio siekio nuversti kalnus neturint nei laiko, nei jėgų. Išsikeltikite sau pasiekiamą tikslą – tai padės neprarasti motyvacijos.

Dažnai pasitaikanti problema yra ir ta, kad apsikuičiame senais, niekam nereikalingais daiktais, kurie tik renka dulkes ir tampo nervus. Tvarkymasis gali prasidėti ir nuo to. Perrūšiavimas, atsisakymas pasenusių, sugedusių, išaugtų daiktų – ne tik suteiks daugiau erdvės, bet ir palengvins kasdienį namų tvarkymąsi. Kuo mažiau nereikalingų daiktų turime, tuo mažiau dulkių kaupiasi įvairuose paviršiuose. Atsakykite sau į paprastą klausimą: ar jums tikrai reikia pilnų stalčių plastikinių maišelių?

Namų tvarkymas. Namų tvarkymo planas.

Dulkių valymas tvarkantis namus

Dulkes valykite su mikropluošto šluostėmis, jos prislopins alergenus ir pagerins jūsų namų oro kokybę. Valydami dulkes nepamirškite ir sunkiau pasiekiamų paviršių: kampų, paveikslų ir veidrodžių rėmų, radiatorių. Šiose vietose kaupiasi tikrai nemažai dulkių, kurios nevalomos ilgą laiką pasklinda po likusias patalpas ir nešvaros pojūtis atsiranda kur kas greičiau nei turėtų.

Veidrodžius, TV ekraną ir kompiuterio monitorių valykite naudodami specializuotas priemones arba langų stiklo valiklį bei mikropluošto arba medvilninio audinio šluostes. Jos padės lengviau sugerti dulkes ir nepaliks matomų dryžių ant valomų paviršių.

Siurbimas ir grindų plovimas

Prieš pradėdami siurbti – įsitikinkite, kad siurblio maišelis nėra pilnas, priešingu atveju tik sukelsite dulkes, sugaišite laiką ir nepasieksite norimo rezultato. Siurbdami nepatingėkite pasiekti ir atokiausių vietų: po lova, spinta. Gal ir kokių gėrybių aptiksite, pvz. seniai pamestą kojinę.

Plauti grindis taip pat pradėkite nuo atokiausių kampų ir judėkite link kambario centro ir įėjimo. Perskalaukite grindų valymo šluostę išvalę ne daugiau nei 4 X 4 kambario ploto. Juk plaudami grindis siekiame švaros, o ne mėginame sudrėkinti grindis nešvariu vandeniu.

Baigiamieji valymo darbai

Nuvalius dulkes ir išplovus ar išsiurbus grindis neužmirškite sudėlioti daiktų į vietas, gražiai išdėstyti pagalvėles, pravėdinti patalpas ir pasimerkti gėlių. Švaros pojūtis turi džiuginti.

Langų valymą, užuolaidų plovimą, patalynės keitimą galite pasilikti ir kitam kartui. Namų tvarkymo ABC – jūsų planelis namų ruošos darbus atlikti palaipsniui ir nepersitempiant.

Daugiau švaros patarimų

„Švaros bitės – švariam gyvenimui“